Edit
hakkımızda

Çevre dostu ,yenilikçi gelişimleri takip ederek , Müşterilerimize ,çalışanlarımıza en yüksek faydayı sağlamak için ,yenilikçi  hizmetler

iletişim
GEES enerji

sıkça sorulan sorular

S.S.S.

Sıkça Sorulan Sorular

Güneş enerjisi, elektrik ve ısıtma ihtiyacının olduğu her yerde kullanılır.

Kollektör ve modüllerde kullanılan camlar yüksek darbeye ve basınca dayanıklıdır. Ayrıca alanında uzman ekibimiz güneş enerji sistemini yüksek açı yapacak şekilde konumlandırılır. Böylece darbe ve basınca bağlı şiddeti minumuma indirilir. 

İlgili Kanun (5627 Sayılı Enerji Verimliliği Kanunu) gereğince Enerji Kimlik Belgesi alınması, aşağıdaki yapılar haricinde tüm binalarda zorunludur. • Sanayi alanlarında üretim faaliyetleri yürütülen binalar • Planlanan kullanım süresi iki yıldan az olan binalar • Toplam kullanım alanı 50 m² ’nin altında olan binalar • Seralar, atölyeler, münferit olarak inşa edilen ve ısıtılmasına, soğutulmasına gerek duyulmayan depo, ardiye, ahır, ağıl gibi binalar • Mücavir alan dışında kalan ve toplam inşaat alanı 1.000 m² ’den az olan binalar Apartmanlar, rezidanslar, konutlar, ofisler, eğitim binaları, sağlık binaları, oteller ile AVM’ler gibi bina tipleri için Enerji Kimlik Belgesi hazırlanması zorunludur.

Isı yalıtımı binadan dışarıya olan ısı kaybını azaltır, enerji tasarrufu sağlar, Isı yalıtımının korunması için, ekstra bir güç ve maliyete gerek yoktur, kalıcıdır ve bakım gerektirmez, Kış aylarında ısıtma, yaz aylarında da soğutma giderlerinin düşmesine katkı sağlar, Binalarda ısının homojen dağılımını sağlar, Bina içindeki rutubeti önler, sağlıklı ve konforlu bir ortam oluşturur, İç yüzeylerde terleme sonucu oluşan küfü, siyah lekeleri, sıva ya da boyaların kabarmasını engeller, Binalarda ısı hareketleri ve buhar yoğunlaşması sonucu oluşabilecek hasarı engeller, Dış cephelerde kalıcı güzellik sağlar, Atmosfere giden karbondioksit miktarını düşürerek, hava kirliliğinin azalmasına ve çevrenin korunmasına katkıda bulunur

Gaz beton, her türden tuğla ve bims blok yapı malzemesidir, ısı yalıtım malzemesi değildir. Betonarme binalar hangi malzemeden yapılmış olursa olsun tüm cepheler, kolon ve kirişler çatı ve taban mutlaka ısı yalıtım malzemeleri ile yalıtılmalıdır. 

İLETİŞİM

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Güneş enerjisi sistemeleri ile ilgili daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin.